Ośrodek Poza centrumPrzy Polskim Stowarzyszeniu Psychoterapeutów i Trenerów Psychologii Procesu
Praca z osobami w śpiączce

W ofercie naszego Ośrodka znajduje się pomoc psychoterapeutyczna dla osób w śpiączce, jak również dla ich rodzin i bliskich. Jesteśmy psychoterapeutami i psychologami. Nasza praca z osobami w śpiączce opiera się  na przekonaniu, że osoby te znajdują się w odmiennym niż codzienny stanie świadomości, ale dla nich równie realnym.

 

  •  Pogotowie Śpiączkowie

Witamy w Pogotowiu Śpiączkowym. W ofercie naszego Ośrodka znajduje się pomoc psychoterapeutyczna dla osób w śpiączce, jak również dla ich rodzin i bliskich. więcej

Jesteśmy psychoterapeutami i psychologami. Nasza praca z osobami w śpiączce opiera się  na przekonaniu, że osoby te znajdują się w odmiennym niż codzienny stanie świadomości, ale dla nich równie realnym. Stan ten można porównać do doświadczenia marzeń sennych. Dla wielu z nas sny są niezrozumiałe, a kiedy o nich myślimy czujemy się zagubieni. Osoby, które zapadły w śpiączkę zostały w pewien sposób zmuszone do zajęcia się swoimi snami, czyli swoim wewnętrznym życiem, a ponieważ nie są na to przygotowane, czują się zagubione i wystraszone. Potrzebują zewnętrznego przewodnika, który doda im otuchy, pomoże zrozumieć, co się z nimi dzieje i odkryć, gdzie prowadzi ich własna psychika. Nasza praca polega więc na budowaniu i rozwijaniu komunikacji z nimi, w celu zwiększania ich świadomości doświadczeń, które my nazywamy śpiączką. Uważamy, że osoby w śpiączce komunikują nam swoje przeżycia, natomiast nie mają świadomości formy w jakiej przybierają te komunikaty (np. chcą krzyknąć, a tym co faktycznie robią jest delikatne poruszenie wargą). Zauważanie wysyłanych sygnałów i interweniowanie w nie pozwala osobom dopełniać doświadczenia i spójnie wchodzić z nami w relację. Chcielibyśmy podkreślić, że nie jest celem naszej pracy wybudzenie osoby ze śpiączki, ale towarzyszenie jej w niełatwych chwilach jej życia i terapeutyczna praca nad dopełnieniem doświadczeń, które przeżywa. To w konsekwencji może doprowadzić do skrócenia śpiączki - osoba może się z niej wybudzić lub spokojnie odejść.

Również osobom bliskim, które konfrontują się z wymagającą sytuacją, jaką jest zapadnięcie w śpiączkę kogoś z rodziny, oferujemy pomoc psychoterapeutyczną. Pomagamy radzić sobie z trudnymi emocjami takimi jak strach, bezradność, gniew etc., udzielamy też konsultacji jak odnaleźć poczucie sensu i żywego kontaktu z bliskim, który jest w śpiączce.

  •  Proponujemy Państwu kilka form współpracy:

Wizyty u osoby w śpiączce na terenie Warszawy. W naszej ofercie znajduje się dojeżdżanie do potrzebujących. Pracujemy w szpitalach, hospicjach i domach prywatnych na terenie Warszawie. Cena: godzina zegarowa pracy z osobą w śpiączce kosztuje 120 zł. 

Indywidualne spotkania dla rodzin i bliskich osób w śpiączce. Zapraszamy do naszego  Ośrodka Poza Centrum. Na spotkaniu możemy zająć się Państwa osobistymi problemami, ale też proponujemy ćwiczenie umiejętności kontaktu z osobą w śpiączce. Np. możemy poprosić żeby odegrali Państwo, jak zachowuje się Państwa bliski w śpiączce, a my pracujemy z Państwem jak z tą osobą. Ma to tę korzyść, że mogą Państwo zrozumieć, co odczuwa i jak reaguje osoba w śpiączce. Spotkanie takie daje też okazję, aby zapoznać się z technikami, które stosujemy. Wreszcie pomagamy Państwu zaufać i odkrywać własne, niepowtarzalne umiejętności i metody kontaktowania się i pomagania osobie w śpiączce. Ta forma pracy jest przez nas szczególnie polecana ze względu na jej efektywność oraz na jakość kontaktu z Państwem! 

  •  Cena:  za godzinę zegarową wynosi 120 zł.
  •  Miejsce spotkań: Ośrodek Poza Centrum

Warsztat jedno lub dwudniowy dla Rodzin osób w śpiączceSą to spotkania całodniowe, których celem jest stworzenie społeczności Rodzin, które mogłyby się wzajemnie wspierać (także po spotkaniu) w trudnych chwilach. Zajmiemy się reakcjami i emocjami, które pojawiają się u członków Rodziny w związku z tym, że bliska osoba jest w śpiączce. Będziemy także proponować ćwiczenia, by uczyć Rodziny w jaki sposób mogą wejść w kontakt i pomóc osobie w śpiączce. 

  •  Zajęcia odbędą się jeśli zdecyduje się na nie przynajmniej 6 osób - termin i długość trwania zajęć do uzgodnienia z wszystkimi zainteresowanymi. 
  •  Zajęcia są odpłatne - jeden dzień kosztuje 120 zł od osoby (nocleg i wyżywienie we własnym zakresie)
  •  Miejsce spotkań: Warszawa, Ośrodek Poza Centrum

Masz pytania zadzwoń, napisz: tel. 0 512 087 090 e-mail: spiaczka@pozacentrum.pl

 

Współpracujemy z Fundacją Ewy Błaszczyk "Akogo?" www.akogo.pl

Dziękujemy za Państwa zainteresowanie i zaangażowanie w przywracanie godności osobom w śpiączce, za wiarę w to, że są one obecne, że trzeba im pomagać i być z nimi.

Zespół Ośrodka Poza Centrum

 
Al. Ujazdowskie 16 m 58,
00-557 Warszawa
+48 512 087 090 biuro@pozacentrum.pl Ośrodek w Łodzi: przejdź do strony
2019-10-29 (Aktualność)
2019-07-12 (Aktualność)
2019-06-28 (Aktualność)
2019-06-14 (Aktualność)