Ośrodek Poza centrumPrzy Polskim Stowarzyszeniu Psychoterapeutów i Trenerów Psychologii Procesu
Aktualności
Śniące ciało aktora
zajęcia praktyczne dla aktorów  na temat wchodzenia i wychodzenia z ról.

Bez względu na nasze pomysły dotyczące przebiegu spraw i rzeczy, poniżej tego istnieje głęboki, uniwersalny proces, który próbuje wydarzyć́ się poprzez nas i poprzez świat. To właśnie nazywam śniącym ciałem.

Arnold Mindell

Zapraszam na warsztat aktorów poszukujących skutecznych technik do  głębokiej i twórczej pracy nad rolą. Podczas zajęć będziemy poznawać narzędzia Psychologii Zorientowanej na Proces, które pozwolą aktorom świadomie przekraczać swoje osobiste ograniczenia i przekonania by dotrzeć do postaci. Przyjrzymy się dlaczego niektóre role grać nam łatwiej, inne wydają się nam niemożliwe do zagrania. Będziemy pracować nad relacją aktor- osoba- postać i przyglądać się jaki wpływ nasze prywatne doświadczenia mają na nasze aktorstwo i dobór ról. W odróżnieniu od technik aktorskich bazujących na prywatnym materiale aktora będziemy poznawać narzędzia które zbliżą nas do świata postaci i pomogą wykroczyć poza swoją osobistą psychologię i doświadczenia. 

Psychologia procesu  dysponuje niezwykle inspirującymi i skutecznymi metodami docierania do podświadomości, do procesu śnienia. Poprzez pracę z ciałem, ruchem, snami, odmiennymi stanami świadomości pozwala zrozumieć́ połączenie, wzajemne przenikanie pomiędzy codzienną rzeczywistością̨ i światem snu i śnienia i dostarcza konkretnych metod jak poruszać́ się pomiędzy nimi, jak podążać́ za sygnałami, które prowadzą do pełniejszego zrozumienia siebie , roli i otaczającego świata.

Prowadząca:

Marta Malinowska- aktorką, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Podczas studiów na AT zajmowała się interpretacją dramatów Szekspira przy pomocy psychoanalizy lacanowskiej oraz wpływem tematyki „Śniącego ciała” na warsztat reżyserski Krystiana Lupy. Studiowała również̇ kulturoznawstwo i uczęszczała na zajęcia z psychoanalizy lacanowskiej na UW. Od 2004 r. studiowała tzw. Metodę̨ wHBStudio oraz na zajęciach Elizabeth Kemp - Dyrektor Artystycznej Actors Studio w Nowym Jorku.          Od 2007 r. uczęszcza na zajęcia w szkole Psychologii Procesu „Poza Centrum" specjalizując się w wykorzystaniu narzędzi psychologicznych w pracy aktorskiej. Ukończyła Dwuletnie Studium Psychologii procesu, Roczne Studium Pracy  z Relacjami oraz Coaching Psychologii Zorientowanej na Proces. Zdała egzaminy coachingowe i terapeutyczne, jest uprawniona do pracy jako coach i terapeuta pod superwizją. Specjalizuję się  w art coachingu , pracuje jako coach z aktorami i reżyserami. Od 2011 z Joanną Dulińską oraz Michałem Dudą współtworzę teatr procesowy Dreambody & Theatre.

Kiedy? Od 26 czerwca
Spotkania raz w tygodniu w czwartki w godz. 18:30-21:30

Ile? osiem spotkań

Gdzie? Ośrodek Poza Centrum, al. Ujazdowskie 16, m 58, Warszawa

Za ile? 240zł za 8 spotkań

Jak? Zapisy i informacje  : marta.anna.malinowska@gmail.com, tel. 600878917

Superwizja: Michał Duda

Al. Ujazdowskie 16 m 58,
00-557 Warszawa
+48 512 087 090 biuro@pozacentrum.pl Ośrodek w Łodzi: przejdź do strony
2019-10-29 (Aktualność)
2019-07-12 (Aktualność)
2019-06-28 (Aktualność)
2019-06-14 (Aktualność)